Boisz się wizyty u dentysty? Niepotrzebnie - Dla dentystów

Klinika stomatologiczna Gliwice

O kwasach

Co niszczy nasze zęby? Próchnica jest chorobą cywilizacyjną tak starą, że stanowiła jedną z głównych przyczyn śmierci ludzi pierwotnych. Dzisiaj na szczęście stomatologia jest świetnie rozwiniętym działem medycyny, więc współcześnie nikt z te

Boisz się wizyty u dentysty? Niepotrzebnie - Dla dentystów Klinika stomatologiczna Gliwice
go powodu nie umiera. Również fakt, że myjemy zęby i mamy świadomość tego, że należy o nie dbać, znacznie poprawia nasz ogólny stan zdrowia. Wracając do pytania - zęby psują bakterie, które żywią się cukrem. Poza tym nasze szkliwo jest również osłabiane przez kwasy, przez co traci swoją wytrzymałość. To zła wiadomość dla tych, którzy lubią sałatki i wino. Jednak nie musimy rezygnować z tych przyjemności - warto po prostu częściej myć zęby i odwiedzać regularnie swojego stomatologa.


Koszty związane z prowadzeniem gabinetu dentystycznego

Koszty związane z prowadzeniem gabinetu dentystycznego uzależnione są od tego, jakiego rodzaju zabiegi mają być przeprowadzane w takim gabinecie. Trzeba pamiętać, że najwyższe koszty związane są z kupnem sprzętu do gabinetu dentystycznego. Nieco niższe wydatki związane są z kupnem odpowiednich środków przeznaczonych do leczenia zębów. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeżeli gabinet dentystyczny będzie działał bez zarzutu, to wszystkie koszty związane z jego prowadzeniem na pewno bardzo szybko się zwrócą, a sam gabinet zacznie na siebie w pełni zarabiać. Wówczas jego właściciel będzie mógł zacząć zatrudniać nowych pracowników i przeprowadzać coraz większą liczbę zabiegów. W przeciwnym razie gabinet będzie musiał zostać zamknięty z powodu nierentowności.

Bezpieczne przeprowadzanie zabiegów dentystycznych uzależnione jest najpierw od skuteczności przeprowadzanego wywiadu dentystycznego. Dobrze przeprowadzany wywiad dentystyczny powinien dać odpowiedź na to, jakie ubytki zębowe występują u pacjenta oraz na to, na jakie schorzenia on choruje. Posiadane przez pacjenta choroby mogą wpływać bardzo wyraźnie na sposób przeprowadzania zabiegów dentystycznych w jego przypadku. Na przykład nie zawsze będzie można przeprowadzić u konkretnego pacjenta leczenie zębów pod znieczuleniem lub trzeba będzie stosować takie znieczulenie ze szczególną ostrożnością. Zawsze również trzeba uważać na to, czy pacjent nie zaczyna przejawiać objawów uczulenia na znieczulenie.


Kim jest lekarz dentysta?

Lekarz dentysta (lekarz stomatolog), pot. dentysta (z łac. dens dopełniacz dentis "ząb") ? osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii.

W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego lub Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (przed rokiem 2013) oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego12(dotyczy wyłącznie osób kończących studia przed 1 października 20163).

Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r.4, lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta



© 2019 http://dla-dentystow.lesnazagroda.com.pl/