Do którego dentysty iść w Zabrzu - Dla dentystów

stomatolog zabrze

Pasta, nić i płyn do płukania ust

Oprócz pasty do zębów warto także używać nici dentystycznej i płynu do płukania ust. Bardzo trudno jest wyczyścić przestrzenie między zębami szczoteczką, dlatego właśnie tam bardzo często rozwija się próchnica. Nić dentystyczna niwe

Do którego dentysty iść w Zabrzu - Dla dentystów stomatolog zabrze
luje ten problem, ponieważ za jej pomocą możemy pozbyć się bakterii z tej kłopotliwej przestrzeni.
Płyn do płukania ust odświeży nam oddech oraz zabije bakterie. To dobry sposó na szybkie odświeżenie, dobrze się sprawdzi po posiłku.


Otocz troską swoje ząbki

Jeżeli chcemy świetnie wyglądać zawsze i wszędzie, to koniecznie musimy wiedzieć, że gabinet stomatologiczny jest miejscem, do którego trzeba nam w końcu zawitać. Okazuje się bowiem, że setki tysięcy ludzi w naszym kraju zupełnie zapomina o tym, że to dentysta powinien sprawdzać i oceniać stan uzębienia i to on jak nikt inny znając się na swoim fachu poradzi nam, co mamy zrobić, by nasz zdrowotny i estetyczny charakter ząbków nie pozostawiał nic do życzenia. Z tej racji już dziś pomyślmy o tym, by odwiedzić lekarza dentystę, a na pewno nie pożałujemy swojej decyzji! Pamiętajmy o tym, że nasze zęby są naszą wizytówką i zacznijmy na poważnie się o nie troszczyć, a one odwdzięczą się nam nienagannym wyglądem i siłą.

Jeżeli już od długiego czasu, na przykład od wielu lat, odkładaliśmy wizytę u dentysty na później, to wiedzmy, że gabinety stomatologiczne stworzone są po to, by do nich zaglądać regularnie. Tylko wtedy będziemy w stanie utrzymać absolutnie nienaganny uśmiech, który onieśmieli wszystkich wokół. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że to w naszych rekach leży los naszych ząbków, z tej tez racji czym prędzej poszukajmy dla siebie dobrego, sprawdzonego przez innych i przede wszystkim doświadczonego stomatologa, który faktycznie będzie w stanie nam pomóc. Pamiętajmy, że już jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym może pozytywnie odmienić nasze życie i nadać mu lepszych odcieni. To my sami decydujemy o tym, czy odwiedzimy to miejsce, czy nie.


Historia mostów kompozytowych

System mostów kompozytowych ? metoda stosowana w stomatologii, opracowana przez Cezarego Turostowskiego, przy współpracy z Katedrą Ortodoncji Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

Pierwsze mosty wykonane zostały w Katedrze Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej Pomorskiej Akademii Medycznej w 1992 roku. Początkowo traktowane jako tymczasowe rozwiązanie, po siedmiu latach, w wyniku postępów badań nad mostami uzupełnienia te zaczęto traktować jako docelowe.

Mosty początkowo wykonywano u pacjentów leczonych ortodontyczne z wrodzonym brakiem siekaczy bocznych górnych (dwójek). W późniejszych latach zaczęto uzupełniać także inne zęby, zwłaszcza przedtrzonowce. W części przypadków wzbogacano most kompozytowy o licówkę lub wydmuszkę porcelanową co spowodowało zwiększenie atrakcyjności mostu. Z czasem metoda ta znalazła także pozytywne zastosowanie wśród osób starszych.

Różne metody wykonania mostów określono wspólną nazwą SMK systemu mostów kompozytowych1.

Zwieńczeniem badań była praca doktorska napisana w czerwcu 1999 roku przez Cezarego Turostowskiego pt. "Mosty kompozytowe konstrukcji własnej stosowane w odbudowie górnych bocznych siekaczy". Patronat nad pracą objęła Prof.dr hab. Irena Karłowska.

W roku 2003 zostały zorganizowane liczne cykliczne kursy2 dla zainteresowanych lekarzy, a także warsztaty w akademickich, ortodontycznych ośrodkach dydaktycznych w całej Polsce.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_most%C3%B3w_kompozytowych



© 2019 http://dla-dentystow.lesnazagroda.com.pl/